Biofeedback jest to nowoczesne narzędzie w walce ze stresem

Biofeedback jest to nowoczesne narzędzie, możliwe do zastosowania dla wszystkich grup wiekowych, mające na celu poprawę stanu psychicznego.

Podczas sesji będziesz miał możliwość, poprzez zabawę ,wciagające gry, poprawić umiejętność radzenia sobie ze stresem, lękiem, złością, emocjami, które nieopanowane, niszczą życie.

Nauczysz się poprzez obserwację własnych napięć, reakcji na stres,jak je skutecznie rozładowywać.

Całe działanie ma na celu:

  • poprawę wydajności umysłowej  w szkole, sporcie i w pracy,
  • podniesieniu samokontroli nad emocjami,
  • możliwość pozostania zrelaksowanym i opanowanym w trudnych sytuacjach,
  • podniesieniu  zadowolenia, ogólnie mówiąc poczucia szczęścia.

Alive – program, który wykorzystuję w gabinecie,  został stworzony przez Ryana Deluz programistę z wykształceniem biologicznym.  Jego ideą było wprowadzenie do życia, łatwego do użytku, innowacyjnego i skutecznego narzędzia mogącego pomóc w samorozwoju. Wiekszośc jego pomysłów powstawała przy współpracy z Yuvalem Odedem, psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym, ekspertem w biofeedbacku.

Yuval, konsultant w Ministerstwie Obrony Francji, jest psychologiem klinicznym, który opracował programy biofeedbacku, mające pomóc  żołnierzom zachować opanowanie, jasne myślenie, powstrzymywać szkodliwe i niechciane reakcje na trudne sytuacje oraz radzić sobie z różnorodnymi decyzjami i zadaniami. W swoich klinikach psycholog Yuaval leczy szeroką gamę przypadłości , wliczając zaburzenia lękowe, zaburzenia behawioralne, choroby przewlekłe, problemy neurologiczne i psychosomatyczne,  urazy głowy i stres pourazowy.

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *